FreeInternet
این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد
FreeInternet
sex
مجله اینترنتی

آیا آپلود کردن عکس در اپلیکیشن روسی FaceApp امن است؟ + دانلود نسخه امن

پیر کردن صورت با FaceApp

اپلیکیشن FaceApp

همین ابتدای امر باید بگوییم که خیر، اپلیکیشن FaceApp بدون اجازه از شما عکس نمی‌گیرد و برای پروژه‌های شرورانه از آن‌ها استفاده نمی‌کند؛ حداقل با توجه به شواهد فعلی، اینگونه به نظر می‌رسد.

FreeInternet

این اپلیکیشن بعد از اینکه در سال ۲۰۱۷ مورد توجه گسترده قرار گرفت و شمار کاربران فعال آن از مرز ۸۰ میلیون نفر گذشت، بار دیگر به‌لطف چالشی که سلبریتی‌ها آغاز کردند، سروصدای زیادی به راه انداخته است. در این چالش، سلبریتی‌ها و البته میلیون‌ها کاربر، با بهره‌گیری از فیلتر بالا بردن سن اپلیکیشن FaceApp چهره پیر شده خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. این اپلیکیشن برای اعمال این فیلتر‌های جوان‌ یا پیر کردن چهره، از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

 نسخه جدید Faceapp

 

اپلیکیشن FaceApp

مارک زاکربرگ

اما چند روز قبل، یک توییت منتشر شد که در آن یک توسعه‌دهنده هشدار داده که این اپلیکیشن می‌تواند بدون دریافت اجازه از کاربر، تمام عکس‌های موجود در گوشی را برای سرورهای خود ارسال کند. این فرد بعدا اعلام کرد که با انتشار این توییت می‌خواسته خطر دسترسی اپلیکیشن FaceApp به عکس‌های موجود در گوشی را اطلاع‌رسانی کند.

سپس یکی دیگر از محققان امنیت سایبری که در توییتر با نام کاربری Elliot Alderson حضور دارد، برای بررسی این اپلیکیشن، آن را دانلود کرده تا ببیند که چه اطلاعاتی را برای سرور خود ارسال می‌کند. طبق این بررسی، اپلیکیشن FaceApp تنها عکس‌هایی موردنظر کاربر را به سرور خود می‌فرستد. و این سرورها کجا هستند؟ برخلاف نظر عموم کاربران، این سرورها در روسیه قرار ندارند بلکه در آمریکا هستند. بر اساس این بررسی‌ها، این اپلیکیشن از دیتا سنترهای آمازون در آمریکا استفاده می‌کند. البته از آنجایی که مقر اصلی شرکت سازنده FaceApp در سن پترزبورگ قرار دارد، به احتمال زیاد آن‌ها به این اطلاعات دسترسی دارند.

اپلیکیشن FaceApp

چهره جوان شده تیم کوک،مدیرعامل اپل

آیا برای این رویکرد باید نگران باشیم؟ برخی می‌گویند که ترجیح می‌دهند پردازش موردنظر در گوشی آن‌ها انجام شود. اما بحث بر سر این است که کیفیت بسیار خوب این فیلترها، به پیچیدگی الگوریتم‌های هوش مصنوعی برمی‌گردد و توان پردازشی گوشی قابل مقایسه با سرورهای پیشرفته نیست.

کاربرانی که نگران دسترسی این اپلیکیشن به عکس‌های موجود در گوشی خود هستند، بهتر است که به دسترسی‌های دیگر اپلیکیشن‌های گوشی خود نگاهی بیندازند؛ زیرا به احتمال زیاد بسیاری از آن‌ها از چنین دسترسی‌ای بهره می‌برند. به همین خاطر اگر نگران این موضوع هستید، در بخش تنظیمات سیستم‌عامل گوشی، دسترسی اپلیکیشن‌ها را بررسی کنید و در صورت صلاح‌دید، این مجوز را برای آن‌ها لغو کنید یا اینکه اپلیکیشن‌های مذکور را پاک کنید.

منبع: Forbes

 

برنامه پیری و جوانی,پیر کردن چهره انلاین,اسم برنامه پیر کننده,پیر ساز چهره,دانلود برنامه عکس پیر کن,دانلود face app pro,دانلود اپلیکیشن faceapp,دانلود نرم افزار پیش بینی چهره در آینده,برنامه ای که عکس را پیر میکند,دانلود برنامه فیس اپ,دانلود نرم افزار جوان کننده چهره برای اندروید,نرم افزاری که عکسو پیر میکنه,اپلیکیشن پیر کننده چهره اندروید,دانلود برنامه ای که عکس را پیر میکند,برنامه پیر کننده,دانلود برنامه فیس اپ برای ایفون,دانلود برنامه پیر کننده چهره جدید,برنامه فیس اپ برای اپل,دانلود برنامه فیس آپ,نصب برنامه فیس اپ,برنامه پیر کننده چهره,اپلیکیشن فیس اپ اندروید,برنامه فیس اپ,دانلود برنامه فیس اپ مود شده,دانلود برنامه فیس اپ,دانلود برنامه پیر کننده چهره جدید,نرم افزار پیر و جوان کننده چهره,faceapp ios,دانلود برنامه faceapp با لینک مستقیم,دانلود برنامه faceapp نسخه pro,دانلود برنامه چالش عکس پیری,download faceapp pro free,نسخه کامل faceapp,دانلود برنامه faceapp,برنامه پیر کننده چهره,دانلود faceapp جدید,faceapp for android,برنامه faceapp,faceapp download for android,نصب برنامه faceapp,نصب faceapp,دانلود اپلیکیشن faceapp pro,دانلود آخرین نسخه faceapp pro,اپلیکیشن پیری چهره,دانلود faceapp مود شده,دانلود برنامه faceapp اندروید,دانلود فیس اپ,

نمایش بیشتر
FreeInternet

دیدگاه ها

بستن
بستن